Salamina Park Villaları

SALAMINA PARK - BOGAZTEPE

( YAPISAL ÖZELLİKLER )

Özet bilgi

Bina Agır tip çelik konstrüksiyon olarak tasarlanmış olup tüm üretim Rozak Mittal gurubu Uluslar arası çelik tedariki ile temin edilerek Magusada bulunan işin yapımını üstlenen Taner Yolcu Construction ltd (TYC ltd) in fabrikasında üretilip yerinde hazırlanan beton kaideler üzerine oturtulmuştur.Döşemeler de betonarme olarak yapılmıştır.Bina sağlamlık ve deprem koşullarına göre yüsek derecede dayanımlı bir yapı öngörülerek hazırlanmış,tüm beton ve çelik detaylar bu hususlar degerlendirilerek çok güvenli bina olarak tasarlanmış ve imalatı yapılan konstrüksiyon sertifika ve kurallara uygun bir şekilde yerinde montesi yapılmıştır.

Yapım tamamlandıgında amaç olarak Yaşayanlara her türlü konfor verilirken ,güvenli bir bina olması hedeflenmiştir. Yatırımın kontraktörlügünü ve teknik detaylandırılması 40 yıllık tecrübeyle çalışan kardeş firmamız tarafından (Taner Yolcu Construction ltd…www taneryolcu.com)Kıbrıs Magusa da bulunan Fabrikalarında üretilerek çelik strüktür sistemi yapılması planlanmıştır.9 adet dupleks +çatı kullanımlı konutlar kompozit yapı (çelik,beton kullanımı birlikte) olup insan emniyeti ve güvencesi en ön planda göz önüne alınarak yapılmış GÜVENLİ binalardır.

A.Duvarlar: Ses ve ısı izolasyonlu sertifikalı duvarlar kullanılarak çağdaş malzeme ile dış ve iç duvarlar yapılmıştır.(www.duvarpanel.com). Duvarlar deprem kural ve normlarına uygun bir malzemedir.detaylı bilgi malzeme e catalogundan görülebilir.Kullanılan duvarlar da dış duvarlar su nem veya buhar akışını tam olarak kesip geçiş sıfırlandırılmıştır.

B.YATAK ODALARI ..(3 yatak odalı..233 m2+104 m2 çatı kullanımı ve 4 Yatak odalı 274 +124 m2 çatı kullanımı DUPLEKS KONUT) olarak tasarlandırılmıştır.

..Master bedroom (1): Yatak alanı oda bağlantılı olduğu bahçeye bakan 25 m2 ön teras. Dolap odası 5 m2ve WC+duş odası 5 m2. asma tavan led lambalar ve duvar apliği çatıda gizli ısıtma soğutma mülti sistem klima döşeme swiss parke (yumuşak özellikli).havuz ve bahçeyi gören 25 m2 teras oturma alanı olarak yatak odasına geniş sürme alminyum kapılarla geçiş olabilecek

..2-3 -4 Yatak odaları : 20 -30 m2 dolaplı ve ortak WC dış odası. swiss parke (yumuşak özellikli).klima donanımlı led ışıklar havuz gören cepeye balkonu olan

C..Oturma odası: geniş oturma alanı, bahçe ile bağlantılı.,yemek bölümü,şömine ,asma

tavan led aydınlatmalar çatıda gömme ısıtma ve soğutma klima.Bahçeye açılan geniş cam

kapılar.döşeme büyük ebatlı granit seramik kaplı.Geniş cepe camları ile iç alan bahçe ve

yan üstü kaplı oturma alanına geçiş yine ayni şekilde geniş sürme yalıtımlı alminyum sürme

 

kapılar.Kapılar büyük ebatlı olmasına ragmen açılıp kapanması özel kullanılan multi tip tekerleklerle kolayca az güç vererek açılıp kapanabiliecek şekilde .

  1. Üstü Kapalı Oturma alanı…Hem bahçeye hakim hem evin içinde sayılabilecek dışta oturma alanı üstü ve arka kısmı kapalı olduğundan yarı açık oturma alanı.Kıbrısın mevsim şartlarına göre en 10 ay kullanılabilecek ve açık havada oturulacak bir alan.döşeme kaymaz seramik kaplı açık alan elektrik noktaları.

Mutfak: akrilik mutfak, 3 kat dolaplar, ortada ada, rahat oturma alanı çağdaş tasarım.gömme bulaşık makinası ,fırın,ocak ve mikrodalga ünitesi elektrik donanımı ile birlikte ahşap mutfak içerisinde konacagı dizayn edilmiştir.Tezgah üztleri granit veya benzeri sistemde yapılıp ayni malzeme ada üzerinde de kullanılacaktır.

İç merdiven: Zeminden çatıya çıkan merdiven çelik konstrüksiyon AHŞAP basamaklarla kaplı laser kesim korkuluk ve cam kompozit dizaynlı.

C..Çatı kullanımı- çatıda (evye) iç merdiven bağlantılı, barbekü yeri cam parapetli geniş kullanım çatı katmanları su ve ısı yalıtım katkılı betonarme plak üzerinde seramik kaplama.çatıda kullanım için su ve waterproof elektrik noktaları, Orta alanda büyük ebatlı jakuzi etrafı deck ağaç termowood döşemeli yapılacak, dinlenme alanı yükseltilmiş döşeme olarak jakuzi devamı olarak imal edilecektir.Üstte güneş den korunacak pergola ve gergef usulu tente yerleştirilmiştir.Yine çatıda geniş barbeque ünitesi. Çatıda ayrıca Mekanik duş sistemi de vardır .Çatı cam parapetleri kenar çizgisinden 30 cm geride olup serbest su akışının kenarlardan yere akmasını önliyecek seramik kaplı kenar parapeti bulunmaktadır.

KULLANILAN MALZEMELER

Giriş holu: portmanto dolaplı giriş kapısı sapelli ağaç yapımı hol a giriş rahat alan .

Wc misafiri: seramik ve granit yer ve duvarlar, gömme dolaplı lavabo, ankastre WC.

Dış duvarlarda kaplama: tabii ahşap , alüminyum ve akrilik panel ( kompozit ve swiss pearl )panel kaplı.

Alüminyum doğrama: ısı yalıtımlı renkli Asaş doğrama kullanılarak ısı yalıtımlı camlar kullanılmıştır.Açılan kapılar agır tip menteşeler ve oynar ve hareketli noktalar heavy duty tipi aksesuvar kullanılmıştır.

AHŞAP DOLAPLAR: Sürme kapaklı çekmeceli 1 kapakta ayna aksesuvar donanımlı her odada dolap master dolap odasında dolap odası dizaynlı donanım yapılmıştır.

Alminyum işleri , ısı yalıtımlı siyah renk ASAŞ marka alminyum kullanılarak çağdaş detaylarla üretilecek ısı yalıtımlı camlar kullanılarak doğramalar imal edilip garanti kapsamlı monte yapılacaktır.Renk siyah mat olarak seçilmiştir.

Kaplama malzemesi, dış cepede swisspearl,alminyum kompozit ve sapelli ahşap kaplama lar detaylara göre kullanılacaktır.İç mekan kaplamasında sapelli natural ağaç kullanılacak

BAHÇE

E.Bahçede Havuz: 40m2 etrafı deck ve özel dizaynlı havuz. İniş başmaklarla ayrıca merdiveni tek tarflı taşmalı sonsuz .ortada lazer kesim dekor her konutta ayrı dizayn havuz orta dekoru. 1,5 mt derinlik.gizli motor ve su havuz kullanımı için 5 tonluk su deposu .

Solar su ısıtılması sistemi .(Elektrik sistemine ilave olarak yapılır Kıbrısın güneşli bir ülke en az 10 ay senede olması sebebiyle su ısıtılması için gün boyunca paneller su ısıtılmasına destek olur böylece elektrik sarfiyatı azalır)

.Açık oto park 1 araç için düzenleme .giriş duvarları nda araç girişine göre parmaklık yapılması ve araç ın açıkta durma evin bahçe sınırları içinde park etmesine imkan verecek giriş yolu ve park alanı düzenlemesi

Bu kategoriden diğerleri: Ötüken Pool Side Park Villaları »